V sredo, 9. maja 2018, je v Ormožu zopet preveval duh evropskih držav, ki so se s svojimi bogato okrašenimi stojnicami predstavile skozi svoje bolj ali manj prepoznavne značilnosti.

Učenci ormoških osnovnih šol so predstavili izbrano evropsko državo, njeno zgodovino, kulturo, navade, običaje, narodne noše, glasbo, kulinariko … Pod mentorskim vodstvom so učenci raziskovali, pripravljali gradivo in oblikovali kulturni program za predstavitev države.

Naša šola je predstavila Belgijo. Stojnica je bila lepo obiskana, saj so obiskovalce pritegnili komunikativni učenci, ki so predstavljali šolske izdelke ter ponujali okušanje sladkih belgijskih dobrot.

Ormoška grajska pristava je vsekakor zaživela kot pravi mozaik Evrope. Za presenečenje dneva pa je poskrbel slovenski pop duo BQL, ki je polepšal že tako prijetno, živahno ter pisano sončno dopoldne.