Vsako leto Lions klubi s celega sveta sponzorirajo mednarodni likovni natečaj »Plakat miru« v lokalnem okolju. Namen natečaja je spodbuditi otroke v starosti od 11 do 13 let k razmišljanju o življenju na planetu Zemlja, o sočutju, o miru. Svoja razmišljanja potem otroci z različnimi tehnikami predstavijo kot likovna dela.

Dela se najprej ocenjujejo na lokalnem nivoju, nato na nivoju distriktov in v končni fazi na mednarodnem nivoju. Izmed vseh del, ki se zberejo na koncu natečaja je izbranih 24 del, ki predstavljajo delo več kot 350 000 otrok iz vsega sveta.

Učenci OŠ Sveti Tomaž so na natečaju sodelovali na povabilo Lions kluba Ljutomer. Med nagrajenimi učenci je tudi učenka naše šole Sanela Šeruga iz 6. razreda. Njen izdelek je tudi natisnjen na koledarju, ki ga vsako leto izda Lions klub Ljutomer.

O otvoritvi razstave in podelitvi priznanj je poročal tudi spletni portal Prlekija-on. net:

Saneli iskreno čestitamo ob uspehu!