V petek, 21. 4. 2023, smo imeli na naši šoli EKO DAN.

Učenci so preko različnih aktivnosti razmišljali o odnosu do našega planeta in hrane.

Raziskovali so koliko sladkorja je v pijačah, izdelovali mazilo za ustnice, pletli zapestnice prijateljstva, spoznavali in čutno doživljali plazilce, urejali okolico šole, šolski vrt, zeliščno gredo, pripravili domač skutni namaz z zelišči in sveže kvašeno pecivo, Pripravljali so jih s kuharicami in jih ob koncu naravoslovnega dne ponudili  vsem učencem …

Vsi razredi so se udeležili tudi čistilne akcije šole in tukaj se je odvijal pravi lov na zaklad-odpadke. Veselje je bilo opazovati »boj« za najdene odpadke. Učenci so svoje delo vzeli zelo resno in z nasmehi na obrazu.

Ta dan smo imeli za vse šolske obroke živila EKOLOŠKEGA IZVORA.

Eko prijatelji so opozarjali na to, da ta dan nismo zavrgli veliko hrane. Podatke o zavržkih smo zbrali tudi v tabeli. Res jih je bilo zelo malo.

Učenci 9. razreda so pripravili tudi plakat na temo »Dan brez zavržene hrane«.

Dan smo zaključili v sproščenem vzdušju in na koncu smo bili vsi udeleženi mnenja, da ga naslednje leto spet ponovimo.

Vodja dejavnosti:  Barbara Colnarič