1. aprila smo na naši šoli obeležili Svetovni dan Zemlje. Pridružili smo se številnim državam sveta, ki na ta danposvetijo čas ohranjanju našega planeta. Letošnja tema »Obnovimo našo Zemljo« se osredotoča na naravne procese, nastajajoče zelene tehnologije in inovativno razmišljanje, ki lahko obnovi ekosisteme sveta. Na ta način tema zavrača stališče, da sta ublažitev ali prilagoditev edini način za reševanje podnebnih sprememb. Od vsakega od nas je odvisno, ali bomo obnovili Zemljo – ne samo zato, ker nam je mar za naravo, temveč tudi zato, ker je Zemlja naš planet, planet na katerem živimo. Vsi potrebujemo zdravo Zemljo, ki bo podpirala naša delovna mesta, preživetje, zdravje in srečo. Zdrav planet ni možnost – je nuja! Znotraj naravoslovnega dneva smo izpeljali številne aktivnosti, ki so prispevale delček k lepšemu jutri. Učenci so si ogledali film Žejni svet, spregovorili o pomenu čiste pitne vode, ohranjanju biotske pestrosti, ekoloških problemih,  imeli čistilno akcijo v okolici šole, izdelovali so zapestnice za svojega eko prijatelja, iz starih majic so izdelovali igračke za hišne ljubljenčke, iz odpadnih pločevink, posodice za pisala, iz odpadnih steklenic vaze, izdelali so vsak svoj lesen obesek za ključe. Idej in dela nam ni zmanjkalo.m Dan je potekal v sproščenem vzdušju. Ob koncu dneva smo se zadovoljni učenci in učitelji z veseljem spomnili tega, da tudi mi pomembno prispevamo k temu, da bo naša prihodnost lepša.