Tudi letos sta se šola in vrtec udeležila pustne povorke v Svetem Tomažu. Otroci se radi našemijo. Veliko truda je potrebnega za izdelavo  maske, ličenje, načrtovanje in izvedba nastopa na pustni povorki. Težko je izmeriti čas izdelave pustne maske, ter predstavitve  na povorki. Vsekakor traja  več ur, kot je  predviden dan dejavnosti. Maske so bile zelo lepe. Učitelji, učenci, ter najmlajši iz vrtca nam vsako leto pričarajo nove ideje. Obiščejo nas številni junaki iz pravljic, filmov, risank. Na pustni  dan je vse mogoče. Nasmeh na obrazih otrok nam pove, da se za nasmehom skriva  ogromno dela, truda, natančnosti, potrpežljivosti, sodelovanja . Da postaneš junak iz vsakdanjega življenja ravno tako.