Podrobnosti dogodka

NARAVOSLOVNO – ŠPORTNI DAN

Naravoslovno-športni dan bomo izvedli v torek, 20. 9. 2016. V Gradu si bomo ogledali »Vulkanijo«, v Dobrovniku ob Bukovniškem jezeru pa se bomo preizkusili v gibalnih veščinah pustolovskega parka. Od Sv. Tomaža bomo odpotovali ob 8. uri, vrnili pa se bomo okrog 17. ure. Priporočamo športno opremo ter napitek. Hrano bomo zagotovili s strani šole. Prosimo, da upoštevate priporočilo, da s sabo ne jemljemo sladkarij, sladkih napitkov in podobnega.  Z upoštevanjem tega priporočila in gibanjem bomo največ storili za svoje zdravje

Razred: 7.a, 8.a, 9.a

Datum: torek, 20. 9. 2016

Lokacija: Grad, Dobrovnik

Ura: odhod ob 8. uri, predviden prihod ob 17. uri

Prehrana: topla in suha malica, voda, sadje – zagotovi šola

Oprema: športna

Predvideni stroški: okrog 20 EUR z vsemi vstopninami in prevozom

Priporočamo, da učenci ne nosijo s seboj sladkarij in sladkih pijač, lahko imajo dodaten napitek(voda).

Okviren potek naravoslovno športnega dne:

Najprej se bomo odpravili v doživljajski park Vulkanija, kjer učence čaka nepozabno doživetje izbruha goričkega vulkana. Spoznali bodo vulkane, se sprehodili skozi vulkansko podzemlje, kjer si bodo ogledali 3D film s posebnimi efekti o nastanku vesolja in Zemlje, videli kristale, se z dvigalom spustili v osrčje vulkana in se na površje vrnili z Olijevim podzemnim vlakom, s katerim jih čaka prava adrenalinska vožnja. Poleg Vulkanije si bodo ogledali še geološki muzej, kjer bodo spoznali minerale, mineral olivin in izvedeli še veliko zanimivih informacij o kamninah.   Pot bomo nadaljevali proti Pustolovskemu parku Bukovniško jezero. Preizkusili bomo svoje gibalne sposobnosti, se osvežili ob studencu Svetega Vida, sprehodili po gozdni učni poti in na koncu napolnili baterije na energetskih točkah.

Polni vtisov in dobre volje se bomo vrnili okrog 17. ure pred šolo v Svetem Tomažu, kjer nas boste pričakali starši.

Lep pozdrav.

Vodji dejavnosti: Herman Prejac

Barbara Colnarič

Sveti Tomaž, 16. 9. 2016