Podrobnosti dogodka

Točka osveščanja o varni rabi interneta in mobilnih naprav za otroke, najstnike, starše in učitelje

Več kot 100 držav iz celega sveta vsako leto drugi torek v februarju praznuje Dan varne rabe interneta. Dan varne rabe interneta je osrednji dogodek evropske mreže centrov za varnejši internet INSAFE (www.saferinternet.org), v katerem delujejo nacionalni točke osveščanja o varnih ter učinkovitih načinih rabe interneta ter IKT tehnologij. Znotraj mreže že od leta 2005 uspešno deluje tudi slovenski Center za varnejši internet in točka osveščanja o varni rabi interneta SAFE.SI (www.safe.si). Na šestih od sedmih celin je vsako leto organiziranih na stotine dogodkov z namenom dviga ozaveščenosti o varni uporabi spletnih tehnologij. Od leta 2004, ko je Dan varne rabe interneta  potekal prvič, je znatno prerastel evropske geografske meje in ga sedaj praznujejo že v več kot 100 državah po celem svetu, od Brazilije do Japonske in Kenije. Spodaj si oglejte zemljevid, kje vse se dan varne rabe interneta praznuje po svetu.

Aktivnosti za izvedbo v razredu na naši šoli:

1. Aktivnost Pomagaj ovčkam za 1. triado (osnovna šola) – učni načrt in pobarvanke Ovce.sk
  2. Aktivnost Kviz o spletnem ustrahovanju za 2. triado (osnovna šola) – učni načrt, kviz (PPT)
  3. Aktivnost Spoštujmo raznolikost za 3. triado (osnovna šola) – učni načrt
  4. Aktivnost Digitalno državljanstvo za srednjo šoloučni načrt

Uporabni videi in povezave za pomoč pri izvedbi aktivnosti:

1. Zabavne in poučne risanke na različne teme varne in odgovorne rabe spleta in mobilnih naprav, ki so všeč otrokom in mladim:
  1. Drevesa odločanja za razreševanje spletnih dilem:

Dodatna orodja:

1. Značka za na spletno stran (.png, 326 KB)
  2. Zemljevid sodelujočih šol, ki ga sproti ažuriramo na tej spletni strani: http://safe.si/Dan_varne_rabe_interneta_2016
  3. Testi o zasvojenosti igranja igric, z mobilnimi telefoni, ali si fejsbuk kreten? Poskušaj rešiti test, ter se prepričaj.

Uspešen mesec varne rabe interneta vam želimo!

Ekipa Safe.si– klikni na povezavo in si preberi vsebine v zvezi s mesecem varne rabe interneta.