Podrobnosti dogodka

• Datum:
  • Kategorije:

ribnicaZimska šola v naravi za učence 6. razreda  bo potekala med 23. 1. in 27. 1. 2017. Odhod ob 8. uri izpred šole.

VSEBINE:                2. in 3. športni dan, naravoslovni dan, tehniški   dan, ekskurzija in druge dejavnosti.

• ŠPORTNA DNEVA bosta po vsebini vezana na zimske športe, izvajali bomo osnovni program smučanja;
  • NARAVOSLOVNI DAN »Skrb za zdravje« bo zajemal: higieno, prehrano, gibanje, sproščanje;
  • TEHNIŠKI DAN »Tehnična sredstva« bo vključeval: tehnične naprave v prometu, na smučišču in v hidroelektrarni. S pomočjo »Fischer Technik« bodo sestavljali različne modele.
  • EKSKURZIJA bo potekala na relaciji Dravsko ptujsko polje, Ptuj, Maribor, Selnica ob Dravi, Podvelka, Ribnica na Pohorju in nazaj.
  • DRUGE DEJAVNOSTI bodo zajemale: analize, pisanje in predstavitev dnevnika, urejanje osebne mape, projekt branja.
  • Vsebine bomo izvajali v skladu z dnevnim urnikom.

CILJI:

• interdisciplinarno povezovanje različnih vsebin,
  • navajanje na samostojnost,
  • osvojiti naziv »ZNA SMUČATI«.

PRIPOROČLJIVA OPREMA:

• OBVEZNA SMUČARSKA OPREMA: (smuči z vezmi, palice, smučarski čevlji, čelada) ZAGOTOVIMO V ŠOLI ALI SAMI;
  • DRUGA SMUČARSKA OPREMA (bunda, hlače ali kombinezon, rokavice, očala) ZAGOTOVITE SAMI;
  • DRUGA OPREMA: majice, sp. perilo, trenirka, puliji, pajkice, nogavice, hišni copati-obvezno, pižama, toaletne potrebščine (zobna pasta, zobna ščetka, glavnik, krema za obraz), papirnati robčki, zdravstvena izkaznica, vrečka za umazano perilo.

Lahko si vzamejo zvezek, pisalo, barvice, družabne namizne igre, knjigo za branje.

Posteljnina in brisače so v domu.

PRAVILA – PRIPOROČILA

• Otroci naj bodo čim bolj samostojni. Posredujemo navodila oz. skupaj oblikujemo pravila.
  • Pri drugi opremi bodimo racionalni-naj ne bo preveč prtljage.
  • Ob odhodu (8.15) bomo imeli malico, kosilo pa po prihodu (12.00), zato ni potrebno jemati nobene dodatne hrane in pijače.
  • V času pouka ne bodo dovoljeni mobiteli. Če jih bodo imeli, jih bodo oddali in jih dobili dnevno ob določenem času.
  • Posebnosti ali obveznosti otroka – nujno obvestiti.
  • Glede na raznovrstnost in količino prehrane in napitkov prosiva, da med prtljago ne bo sladkarij, čipsov, smokijev i. p.