Podrobnosti dogodka

Čas hoje: 4 ure

Zahtevnost: lahka označena pot

Višinska razlika: 697 m

Hrana: iz nahrbtnika in v koči

Oprema: vremenu primerna oblačila in pohodna obutev – čevelj z narebrenim podplatom

Odhod iz Ormoža: z vlakom z železniške postaje Ormož  ob 6.35

Vrnitev v Ormož: na železniško postajo ob 17.14

Cena prevoza: otroci 11 €

odrasli 14 €

Prijava: do srede 9. 6. 2021

Na izlet se bomo odpravili z vlakom. Peljali se bomo do Rimskih Toplic, kjer bomo izstopili in pot nadaljevali peš proti Kopitniku.

Med Rimskimi Toplicami in Zidanim Mostom se visoko nad desnim bregom reke Savinje dviga kopitast, raztegnjen in rahlo upognjen skalnat rogelj, Kopitnik. Ime je dobil po svoji obliki, ki spominja na konjsko kopito.

S prepadnega skalnega vrha Kopitnika vidimo pod seboj dolino Savinje proti Zidanemu Mostu in nad njo Veliko Kozje, pogled pa seže še proti vzhodu in jugovzhodu do Medvednice in Gorjancev. Na zahodu vidimo Kum.

Vračali se bomo mimo cerkvice Lurške Matere Božje.

OBVESTILO ZA STARŠE

Spoštovani starši!

Učenci, ki smo člani PD ali smo obiskovali planinski krožek, se  velikokrat pridružimo izletom Planinskega društva Maks Meško Ormož v različne konce Slovenije. Glede na to, da so se omejitve malce ublažile, se bomo na izlet odpravili z vlakom. Prosimo, da se izleta udeležite samo zdravi planinci.

V soboto, 12. 6. 2021, vabimo učence na izlet na Kopitnik  – razgledni vrh nad Rimskimi Toplicami. Z vlakom se bomo zapeljali v Rimske Toplice in nato pot nadaljevali peš. Hodili bomo 4 do 5 ur. Pot je nezahtevna, obute imejte čevlje z nedrsečim, narebrenim podplatom, oblecite se vremenu primerno.

Malico vzemite s sabo ali pa si jo lahko naročite v domu na Kopitniku. Odhod iz Ormoža je z železniške postaje ob 6.35, vrnitev pa ob 17.14.  Do železniške postaje v Ormožu  boste otroke starši pripeljali sami, lahko pa se nam na izletu pridružite tudi vi.

Prijave zbiramo do srede, 9. 6. 2021. Prosimo, da ob prijavi prinesete tudi denar, saj moramo vozovnice kupiti pred odhodom.

Cena prevoza z vlakom je za otroke (do 12 let) 11 €, za odrasle 14 €.

Vabljeni tudi starši, da se nam pridružite.

Silva Rakuša,

mentorica planinskega krožka

Irma Murad,

ravnateljica OŠ Sveti Toma

ZADNJE OBVESTILO PRED ODHODOM

KOPITNIK : v soboto, 12. 6. 2021

Odhodz železniške postaje v Ormožu ob 6.35, zberemo se ob 6.20.

Hrana: iz nahrbtnika. V koči je možno dobiti pijačo, jabolčni zavitek, klobaso, pečena jajca .

Oprema: čevlji z nedrsečim podplatom, oblecite se vremenu primerno, s sabo vzemite tudi tanjšo vetrovko in zložljiv dežnik, kakšen evro za nakup v koči, veliko dobre volje.

Potek poti: Ormož – Rimske Toplice – Kopitnik. Na vlaku potrebujete masko.

Vrnitev: iz Rimskih Toplic ob 15.09  in prihod na železniško postajo Ormož ob 17.14.

Planinski dnevnik, če ga imate, da boste imeli kam žigosati.

Tel. št. 031234971 (Silva Rakuša)