Podrobnosti dogodka

Ogled predstave Elvis Škorc: 10.00-11.30

MALICA: po predstavi

Galerija: delavnice od 12.00 do 13.15

Vračanje v Sveti Tomaž do drugega avtobusa.

Malica: 1 malica – šola (učenci vzamejo vrečko) + 1 malica od doma

SPLOŠNO:

• Vstop v dvorano z nahrbtnikom, hrano in pijačo NI DOVOLJEN. Prosimo vas, da vse odvečne stvari odložite v garderobi.
  • Po začetku predstave vstop v dvorano NI DOVOLJEN, zato vas vljudno prosimo, da ne zamujate.
  • Prosimo vas tudi, da pred vstopom v dvorano izključite prenosne telefone in naprave, ki oddajajo zvočne signale.
  • Fotografiranje in snemanje predstav je strogo prepovedano.

Janja Vidmar, Maja Borin

ELVIS ŠKORC,

GENIALNI ŠTOR

Duhovita mladinska uprizoritev o zakompliciranem odraščanju 11+

Janja Vidmar (1962), ena najbolj branih in nagrajevanih slovenskih mladinskih pisateljic,

je z romanom Elvis Škorc, genialni {tor (2018) je izjemno spretna v situacijskem in besedilnem humorju pri obravnavanjih najstniških zagat – romanu bi lahko rekli, da je Elvis Škorc postal novodobni slovenski Jadran Krt.

Elvis Škorc, genialni Štor je duhovita, zabavna in dinamična najstniška odisejada, ki povprečnega najstnika, ujetega v dokaj dolgočasno rutino vsakdana, iztiri z novico, da se starša ločujeta. Kot da ni dovolj, da se mu je življenje postavilo na glavo, da deli dom samo še z ženskami, ki jih težko prenaša, mama kot strela z jasnega udari z novico, da je noseča. Po nepričakovanem družinskem cunamiju je primoran postati še družinski terapevt in se, medtem ko rešuje probleme drugih, začne utapljati {e v svojih. A nekako mu uspe rešiti tudi vse komplicirane zagate s sošolci, ki se mu posmehujejo in se nad njim izživljajo, in čeprav ga grdo izrabi še najlepša punca na šoli, v katero je noro

zaljubljen, mu uspe zlepiti koščke razbitega življenja in pobegniti samemu sebi naproti. “Elvis Škorc ponuja duhovit, a tudi trpek vpogled v dinamiko družinskih odnosov, odraščanja in identitetnega iskanja današnjega mladostnika,« pravi Janja Vidmar, ki je z dramaturginjo Majo Borin pripravila dramatizacijo romana. Uprizoritev je režirala talentirana mlada mariborska režiserka Mateja Kokol, ki je navdušila z uprizoritvijo Skrivnostni primer ali kdo je umoril psa.

Obisk gledališča je kulturni dogodek. Obiščemo ga, da bi dali kaj svoji duši, da bi uživali ob dobri igri igralcev ali zgodbi sami ali vsaj ob zanimivi sceni, kostumih, efektih.  Vsak najde kaj lepega, dobrega ob obisku gledališča, opere – če se je seveda vsaj malo pripravljen prepustiti kateri od zgoraj navedenih prvin, vzrokov.

Kako se obnašamo v gledališču

Ko pridemo v gledališče:

– ne vpijemo drug čez drugega, saj nismo edini gosti tega prostora,

– oddamo plašče in stvari (razen vrednih stvari: denarnice, telefoni),

– izklopimo telefone.

Med predstavo:

– ne brundamo predse, če nam kaj ni všeč, in ne motimo okolice s svojimi komentarji,

– ne hodimo na stranišče (zato so odmori, sicer pa gremo na stranišče pred začetkom predstave),

– ne žvečimo in niti slučajno ne pokamo z žvečilnimi balončki!!!

Skrajno nevljudno, nekulturno je:

– če pretirano vneto ploskamo igralcem, ker so končno zaključili predstavo, in ob tem celo vpijemo ali vriskamo, dajemo druge opazke,

– če med priklonom igralcev ob zaključku predstave vstanemo in se zapodimo k izhodu ali celo odidemo iz dvorane!!!!

Iz dvorane smemo šele, ko smo igralcem zaploskali in se je zavesa dokončno spustila, oni pa se več ne pokažejo. Osebje gledališča nato odpre vrata in nas pusti do plaščev v garderobi. Da ne bi povzročali gneče, raje pojdite najprej na stranišče ali pa malo pokramljajte s sošolci o predstavi. Prej boste prišli do svojih plaščev, kot če bi se prerivali!

Vsak ima pravico do tega, da ima odklonilno mnenje o predstavi, kljub temu pa se mora obnašati do predstave, igralcev spoštljivo. Prosim, ne kršite zgoraj navedenih pravil, saj kažejo na primitivnost in slabo vzgojo.