V soboto, 12. 10. 2019, smo se člani planinskega krožka naše šole skupaj z učenci ormoške in središke šole z dvema avtobusoma odpeljali na 1. planinski izlet v tem šolskem letu, ki ga je organiziralo Planinsko društvo Maks Meško Ormož. Avtobus nas je čakal pri kulturnem domu Sv. Tomaž, od koder smo se ob 6. uri odpeljali proti Ormožu. Tam so se nam pridružili učenci iz Ormoža in Središča ob Dravi in skupaj smo nadaljevali pot proti Uršlji gori. V Tepanju smo se ustavili in  pojedli krofe ter slanike, ki jih je za nas  pripravil g. Andrej iz Ptujskih pekarn. Vožnjo smo nadaljevali proti Slovenskim Konjicam, Slovenj Gradcu in Kotljam do koče na Naravskih ledinah, kjer smo izstopili. Tam nas je pričakal gospodar koče in nas s pesmijo in kitaro pospremil na pot proti vrhu. Uršlja gora ali Plešivec je lepa razgledna gora med Slovenj Gradcem in Črno na Koroškem. Je najbolj vzhodni del Karavank. Malo pod vrhom leži najvišje ležeča cerkev v Sloveniji. Blizu nje je prijeten planinski dom, pred njim pa je večje število miz in klopi. Blizu planinske koče je vrh gore, kjer stojita križ in razgledna plošča. Med domom in vrhom so postavljeni oddajniki, ki so vidni z drugih vrhov. Nadmorska višina gore je 1699 m. Od izhodišča do vrha smo premagali višinsko razliko 627 m. Vreme je bilo lepo, sončno, skoraj poletno.  Pot smo premagali brez težav. Imeli smo dovolj časa za igro in počitek. Ob dveh smo se odpravili nazaj proti izhodišču. Skupni čas hoje je bil približno 4 ure. Poslovili smo se od oskrbnika in skupaj z njim zapeli v slovo.  Domov smo se vračali po Dravski dolini. Okrog osmih zvečer smo se rahlo utrujeni vrnili domov. V mesecu januarju se bomo odpeljali na zimski izlet na Pohorje. Pridružite se nam.

Mentorica planinskega krožka:

Silva Rakuša