Že drugič smo se podali na zborovski bum. Gre za najmnožičnejši glasbeni dogodek mladih v Sloveniji: več kot 5500 pevcev šolskih pevskih zborov iz skoraj 200 osnovnih šol bo ob spremljavi Simfoničnega orkestra SNG Maribor zapelo na mariborskem stadionu Ljudski vrt! Zborovski BUM je dogodek, namenjen množičnemu petju otrok večglasnih šolskih pevskih zborov ter druženju otrok z istim interesom – ljubezen do petja, ljubezen do glasbe. Dogodek je pod okriljem Zavoda za šolstvo RS in umetniškim vodenjem dr. Inge Breznik nastal s ciljem po dvigu kakovosti dela na področju večglasnega šolskega mladinskega zborovskega petja ter z namenom iskanja novih načinov motivacije otrok za zborovsko petje. Prireditev je posnela tudi RTV SLO ter ga bo predvajala na televizijskem programu SLO 1 na državni praznik, 25. 6. 2017.

Še več si lahko preberete tukaj.

Zborovodkinja:

Monika Kelenc