UVZ_logo_zelen_hor

EGP_in_NOR_novi

Sluzba_vlade

OŠ Sveti Tomaž se je vključila v projekt Uživajmo v zdravju, katerega splošni cilj je zmanjšanje ali preprečitev bolezni, povezanih z življenjskim slogom, s poudarkom na telesni dejavnosti in zdravi prehrani.

Projekt z naslovom Celostni inovativni model za zagotavljanje zdravega življenjskega sloga, s poudarkom na prehranjevanju, gibanju, preprečevanju in obravnavi debelosti pri otrocih, mladostnikih ter odraslih in zmanjševanju neenakosti v zdravju oziroma s krajšim naslovom »UŽIVAJMO V ZDRAVJU« poteka pod vodstvom Zavoda Republike Slovenije za šolstvo.

Več o projektu si lahko preberete na uradni spletni strani: www.uzivajmovzdravju.si

Na podlagi akcijskega načrta je šolski tim  izpostavil naslednje aktivnosti:

• MINUTA ZA ZDRAVJE – za zdravo telo in budne možgane.
  • DAN ZDRAVJA – delavnice.
  • PIJMO VODO – spodbujanje pitja vode.
  • KULTURA PREHRANJEVANJA.
  • PREGLED JEDILNIKOV – zmanjševanje soli in sladkorja v šolski prehrani, uvajanje novih zdravih jedi v šolski jedilnik.
  • URICE ZDRAVE PREHRANE – delavnice za učence.

OGLED POSNETKA: Uživajmo v zdravju – OŠ Sveti Tomaž.

Šolski projektni tim.