V četrtek, 19. 5. 2016, smo se učenci 5. razreda udeležili finalne prireditve projekta Varno na kolesu, in sicer v Ljubljani. Z velikim pričakovanjem in radovednostjo smo se z avtobusom ob 6.30 podali na pot, saj nam organizatorji projekta niso povedali, katero mesto med desetimi šolami smo dosegli. Na slovesni prireditvi smo izvedeli, da smo dosegli četrto mesto.  Za ta uspeh smo bili tudi denarno nagrajeni, in sicer s 700 evri. Vse stroške – prevoz, malico, majice, tudi sladoled, so krili sponzorji, največ Butan plin. Denar bomo porabili za kritje stroškov šole v naravi, katere se bomo udeležili v mesecu juniju. V četrtek je kljub nekoliko slabemu vremenu v naših srcih sijalo eno veliko sonce, res smo bili veseli uspeha, ki smo ga s trudom dosegli. Finalne prireditve se je udeležila tudi ga. ravnateljica, tudi ona se je z nami veselila.