Podrobnosti dogodka

• Datum:
  • Kategorije:

15. marca 2017 se bo začel šesti Arnesov tečaj o varni rabi interneta in naprav, ki je namenjen predvsem zaposlenim v izobraževanju in vsem, ki jih tovrstna problematika zanima.

Na tečaj se lahko prijavite prek spletnih skupnosti na portalu SIO. Za prijavo uporabite AAI-račun, lahko se prijavite tudi kot gost in ustvarite nov račun. Ključ za vstop v tečaj je mooc2017marec (podrobnejša navodila).

Če ste v spletno učilnico MOOC-V že bili vpisani in boste želeli opravljati novembrski tečaj, se boste morali iz učilnice izpisati in ponovno vpisati z novim ključem (podrobnejša navodila). V primeru težav z vpisom na tečaj se za pomoč lahko obrnete na podpora@sio.si.

IKT je v osnovnih in srednjih šolah, na fakultetah in v vrtcih prisoten na vsakem koraku – od e-dnevnika, do uporabe sodobnih tehnologij v učilnicah. Kljub temu pa nam pogosto primanjkuje znanj, kako te tehnologije uporabiti varno. Na primer – ali se znamo zaščititi pred krajo lastnega gesla za e-dnevnik? Arnesov brezplačni tečaj se bo začel v novembru 2016. Na njem boste osvojili digitalne kompetence, povezane z varno rabo interneta in sodobnih tehnologij (evropski kompetenčni okvir DIGCOMP). Tečaj bo potekal tri zaporedne tedne. Nova gradiva in naloge bodo objavljene enkrat tedensko, aktivnosti znotraj tedna pa sami lahko izvajate, ko imate čas, saj bodo tako videi kot gradiva dostopni ves teden.

Skupno tedensko obremenitev boste lahko prilagajali svojim željam in potrebam, saj je tečaj namenjen tako osnovnim, kot tudi zahtevnejšim uporabnikom. Za uspešno sodelovanje na tečaju boste prejeli Mozillino značko »Pametni uporabnik interneta«. V primeru, da se po uspešno opravljenem tečaju odločite še za udeležbo na srečanju v živo, pa še potrdilo o usposabljanju v trajanju 16 ur. Za zainteresirane organizacije, na katerih bo tečaj opravljalo večje število zaposlenih, bomo omogočili tudi izvedbo srečanja v živo na njihovi lokaciji.

Na tečaju se boste po posameznih tednih seznanili z:

• zaščito naprav;
  • zaščito zasebnosti in digitalne identitete;
  • zaščito zdravja in okolja.

Znotraj posameznega tedna vas čakajo sledeče dejavnosti: ogled kratkih video posnetkov, dodatno branje in aktivnosti, pogovor s kolegi in reševanje kvizov.

In kaj o tečaju menijo udeleženci? “Že takoj prvi teden seminarja so se začele po šoli širiti govorice o seminarju; kako je dober, kaj vse še ne vemo, kako so kvalitetni posnetki in še in še. Primoža so kar zasuli s pozitivnimi kritikami in kako je dobro, da nas je prijavil na seminar.Več …